ČASTO KLADENÉ OTÁZKY TÝKAJÍCÍ SE NANOLOGIX RESPIRA COMPACT

Samotná polomaska je vyrobena z odolného lékařského silikonu s dlouhou životností, a proto ji lze bez poškození dezinfikovat a sterilizovat. Pro běžnou údržbu doporučujeme polomasku sterilizovat čistícími prostředky na bázi alkoholu. Vyměnitelné filtry lze sterilizovat pouze speciálními postupy – UV zářením, ozónem, ponořením do alkoholové dezinfekční lázně nebo postřikem, ale filtrační materiál musí být před dalším použitím dokonale vysušen. Polomasku a filtry lze také sterilizovat teplem (do 80 °C). Neodborná sterilizace však může poškodit nanovlákenný materiál a snížit jeho účinnost, proto se sterilizace filtrů v domácích podmínkách nedoporučuje a nelze ji zaručit.


Životnost filtrů se individuálně liší v závislosti na typu a úrovni znečištění prostředí, ve kterém se polomaska používá. Ve středně znečištěném prostředí lze filtr při dodržení zásad hygienické manipulace používat opakovaně až 30 dní a uživatel tento okamžik obvykle pozná podle toho, že se mu v masce již špatně dýchá. Naopak v nebezpečném prostředí (kontakt s viry nebo látkami nebezpečnými pro člověka) doporučujeme preventivně měnit filtr alespoň jednou denně. V těžkém průmyslu je deklarovaná životnost filtru 1 pracovní směna, u lékařů a záchranných služeb je to 1 pracovní směna, případně do okamžiku kontaminace.

Polomaska Nanologix byla navržena pro profesionální použití, a proto je určena pro dospělé. Není vhodná pro děti a pravděpodobně nebude dostatečně těsnit.
– Chrání polomaska Nanologix Respira proti koronavirům?
 Ano, pokud se používá v kombinaci s příslušnými náhradními filtry. Filtry řady Nano Perfection P2 zaručují 99% zachytitelnost a díky speciální konstrukci bez výdechového ventilu je chráněn uživatel i jeho okolí (není nutné nosit přes respirátor obličejový nástavec). Filtry řady Perfection P3 poskytují až 99,99% záchyt a zaručují spolehlivou ochranu i v rizikových prostředích, např. při kontaktu s infekční osobou.

Ano, pokud se používá v kombinaci s příslušnými náhradními filtry. Filtry řady Nano Perfection P2 zaručují 99% míru zachycení a díky speciální konstrukci bez výdechového ventilu je chráněn uživatel i jeho okolí (není nutné nosit přes respirátor obličejový štít). Filtry řady Perfection P3 poskytují až 99,99% záchyt a zaručují spolehlivou ochranu i v rizikových prostředích, např. při kontaktu s infekční osobou.

V kombinaci s filtrem Nano Perfection P2 to není nutné. Díky speciální konstrukci filtru bez výdechového ventilu je filtrován i vydechovaný vzduch. Při použití filtru Perfection P3 doporučujeme použít speciální bavlněný potah z naší nabídky, protože tento typ filtru má výdechový ventil.

Ano, polomaska je určena pro profesionální použití bezpečnostními a záchrannými složkami, takže ji lze kombinovat se všemi obvyklými součástmi bezpečnostního vybavení. Pro maximální pohodlí a účinnost doporučujeme kompatibilní brýle a štíty z naší nabídky.